Kā notiek lidojums ar gaisa balonu

Gribi lidot, bet nezini, kā sagatavoties?

Pirms kāpt gaisa balona grozā, ir labi zināt, kā notiek lidojums ar gaisa balonu, un ir jāņem vērā daži būtiski nosacījumi, kas lidojumu padarīs vēl patīkamāku. Esam apkopojuši biežākos novērojumus un vēlamies dalīties zināšanās ar tiem, kuri vēl gatavojas savam pirmajam lidojumam gaisa balonā!

Kam jāpievērš uzmanība:

  • Laikapstākļiem atbilstošs apģērbs
  • Punktualitāte ir no svara
  • Garīgā sagatavotība
  • Gaisa balonā skaidrā prātā


Laikapstākļiem atbilstošs apģērbs
Lai arī, loģiski domājot, liekas, ka, jo augstāk celsimies, jo vēsāks kļūst gaiss, gaisa balonā tā īsti nav. Tas nozīmē, ka silts vasaras vakars uz zemes būs tikpat silts arī gaisa balonā, puskilometra augstumā virs zemes, un kažoku līdzi ņemt nevajag. Ja esat salīgs un vējainā laikā mīlat uzvilkt siltāku džemperi, tad to līdzi ņemiet arī lidojumā ar gaisa balonu. Agrā pavasarī vai rudenī gan kājas mēdz nosalt, un, ja gadās ne tikai vēsa, bet arī nedaudz vējaināka diena, tad paņemiet vējjaku un cepuri. Ar cimdiem aicinām būt uzmanīgiem, jo no tiem mēdz izslīdēt telefoni – cimdus vēlams lietot tādus, kuru plauksta pārklāta ar pretslīdēšanas klājumu.

Punktualitāte ir no svara
Labs lidojums ar gaisa balonu un labi laikapstākļi ir kā podiņš un vāciņš. Gaisa balona lidojuma gaitu diktē laikapstākļi. Lai lidojumus noritētu veiksmīgi, ir nepieciešams pareizais vēja virziens vismaz divu stundu garumā. Turklāt, vējš nedrīkst būt pārlieku stiprs. Ir būtiski ierasties norunātajā laikā un izvairīties no kavēšanās. Nav jābaidās ierasties pārāk ātri – ja kļūs garlaicīgi, droši varēsiet pievienoties gaisa balona tehniskajai komandai un palīdzēt piepūst balonu un sagatavot to lidojumam - daudziem mūsu klientiem tas ir šķitis ne mazāk aizraujoši kā pats lidojums.

Garīgā sagatavotība
Bailes no augstuma piemīt mums katram, taču - ja esat pamanījuši - tās visbiežāk izpaužas, pēkšņi paskatoties no liela augstuma uz leju. Tieši tāpēc lidojums ar gaisa balonu ir tik patīkams – mēs lēnām ļoti līgani paceļamies virs zemes, pārvaram (un bieži pat nepamanām) savas bailes, un pretī par to saņemam lielisku skatu no putna lidojuma un emocijas, kas būs neaizmirstamas. Alkoholu pirms lidojuma baiļu pārvarēšanai neiesakām… Taču par to stāsts jau nākamajā punktā!

Gaisa balonā skaidrā prātā
Alkohols ir viens no veidiem, kā cilvēki mīl remdēt savas bailes, taču gaisa balona grozs un reibums (ja vien tas nav reibums no Latvijas ainavu skaistuma) nav savienojams. Alkometrā nevienam pūst nenāksies, taču divdesmit gadu lidošanas pieredze liecina, ka emocijas ir krietni spilgtākas, ja pasažieri lido bez papildu apreibinošiem līdzekļiem. Gaisa balona grozā aizliegts arī smēķēt, tāpēc smēķētājus aicināsim kārtīgi izpīpēties pirms un pēc lidojuma.

 

Ja vēlies pieteikties lidojumam, tad dodies uz sadaļu "lidojumi" vai sazinies ar pilotu Induli Blūmu kontaktu sadaļā.

 

kā notiek lidojums ar gaisa balonu