Pilots Indulis Blūms

Iepazīsties ar pilotu Induli Blūmu

Pirmais lidojums ar gaisa balonu notika Parīzē 1783. gada novembrī. Dzestrā rudens rītā brāļi Žozefs-Mišels un Žaks-Etjēns Mongolfjē pacēla gaisa balonu grozos pirmos pasažierus – aitu, pīli un gaili. Lidojums noritēja veiksmīgi, un nebija ilgi jāgaida, līdz arī pirmie cilvēki pacēlās virs zemes - divi avantūristi Pilatrs de Rozjē un marķīzs d`Arlands, iespējams, var sevi saukt par pirmajiem gaisa balonu pilotiem vēsturē.

Pirmais gaisa balona lidojums Latvijā notika 1804. gadā, kad flāmu aeronauts devās lidojumā no Rīgas uz pierīgu. Par pirmajiem latviešiem, kuri pievērsās gaisa balonu lidošanas mākslai, varam uzskatīt Margaritu un Ernestu Vītolus. Kopš 19. gs. uzstādīti daudzi gaisa balonu rekordi – nolidotās stundas, lidojumi pāri okeāniem, apkārt zemeslodei un pārgalvīgi lēcieni no gaisa baloniem.

Taču, ja kāds mērītu rekordu veselīgā humora devā un pārliecinošā profesionalitātē, tad latviešu pilots Indulis Blūms, iespējams, pretendētu uz šo rekordu. Esot nozarē jau vairāk nekā divdesmit gadus, Indulis nav zaudējis gaisa balona pilotam tik būtisko – vēlmi jaunatklāt gan nozari, gan Latviju! Induļa Blūma karjera debesīs sākās 1997. gadā, kad uzņēmums Airkargo aizsāka gaisa loģistikas risinājumus ar dažādiem lidaparātiem. Tobrīd no gaisa baloniem Induļa Blūma CV vēl nebija ne miņas. Šobrīd gaisa balona komanda ir izaugusi līdz diviem pilotiem un vairākiem tehniskajiem darbiniekiem. Viena no komandas labākajām īpašībām ir daudzu gadu pieredze kopīgos gaisa balonu lidojumos. Pateicoties pieredzei, komanda strādā tehniski un saprotas no pusvārda. Tas ļauj katram gaisa balona lidojumam noritēt raiti un bez aizķeršanās.

Vairāk nekā divdesmit gadu pieredze un prieks lidojot ar gaisa balonu sākās, pateicoties avantūristiem Francijā, vienai aitai, vienai pīlei un gailim. Gaisa balons ir piedzīvojums ar pieredzi, tas ir kā valoda, ko saprot visā pasaulē, jo lidot cilvēki mīl visur.

 

Ja vēlies pacelties debesīs kopā ar vienu no profesionālākajām gaisa balonu komandām Latvijā, tad sazinies ar mums vai aplūko gaisa balonu lidojumu piedāvājumus šeit!