Top 5 pilsētas lidojumiem

Skaistākās pilsētas, kādām esam lidojuši pāri!

Sigulda

Siguldu varētu uzskatīt par Latvijas gaisa balonu galvaspilsētu. Lai gan vietējie jau pieraduši, ka rāmos vasaras vakaros Siguldas debesīs redzami pat pieci un vairāk gaisa baloni, Siguldas viesiem tas mēdz sagādāt patīkamu pārdzīvojumu. Lidojot pāri Siguldai, mēs ieraudzīsim Gaujas senleju un Gauju, kas līkločiem vijas cauri mežiem un smilšakmens iežiem. Īpaši gleznains skats paveras arī uz Siguldas Livonijas ordeņa pilsdrupām un Siguldas pili. Sigulda ir viena no retajām pilsētām, kur, paceļoties no senlejas, būs iespēja izbaudīt koku galotnes, kas šķietami stiepsies līdzi gaisa balonam līdz senlejas augšai, un pēc tam paliks apakšā, kamēr gaisa balons turpinās celties augšup.

Cēsis

Cēsu vecpilsēta ir unikāls vēsturisks objekts gan atrodoties uz zemes, gan esot kilometra augstumā, gaisa balona grozā. Šaurās vecpilsētas ielas šķiet vēl šaurākas un vēl romantiskākas. Baznīcu torņi stiepjas pretī gaisa balonam un vērīgākie pasažieri varēs ieraudzīt robežu, kur vecpilsētu nomaina mūsdienu apbūve. Cēsis ir unikāla pilsēta, jo viena vakara laikā gaisa balonā var nesteidzīgi pārlidot pāri visai pilsētai un nosēsties pavisam citā vidē – tuvāk dabai un izbaudīt vasaras vakara miglu kādā no Gaujas senlejas pļavām.

Tukums

Runā, ka Tukuma nosaukums cēlies no Baltijas somu valodām: tukku magi. Tas nozīmē “pakalnu rinda” vai “kaudžu kalni”. Lidojot pāri Tukumam katram ir iespēja ieraudzīt kalnus un pakalnus gan pašā pilsētā, gan tās apkārtnē un savām acīm redzēt, no kuriem nācis Tukuma nosaukums.
Gaisa balona komanda lidojusi teju katrā Latvijas pilsētā un visos četros novados, tāpēc ikvienai pilsētai ir savs maršruts un komandas zināšanas, kā lidot, lai lidojums būtu izdevies. Tostarp arī Tukumā!

Kuldīga

Redzēt Eiropā platāko ūdenskritumu un garāko ķieģeļu tiltu Latvijā no putna lidojuma ir unikāla iespēja, ko mums dod gaisa balons un mūsu daba. Vērojot tiltu, Ventas rumbu un Kuldīgas vecpilsētu no putna lidojuma, top skaidrs Kuldīgas romantiskais un varenais skaistums. Nav brīnums, ka senā pagātnē tieši Kuldīgā bija Kurzemes Hercoga rezidence. Vērīgākie lidotāji ievēros pazīstamus skatus no latviešu kino klasikas – tieši Kuldīgas rātslaukumā tika filmēta gadatirgus aina filmā “Emīla nedarbi”.

Talsi

Talsi ir pazīstama arī kā deviņu pakalnu pilsēta, tāpēc lidojums gaisa balonā ir arī izaicinājums īstiem talseniekiem – kas īsts, tas lai saskaita visus deviņus pakalnus! Augstākais pakalns Talsos ir Leču kalns – 83 metru augstumā tas pastiepjas tuvāk gaisa balonam un ļauj novērtēt Talsu unikālo reljefu pa īstam! Arī Tiguļu kalns, no gaisa balona skatoties, atklāj savu seno vēsturi – lidojot pāri, ir skaidri redzami ozoli, kas kalna galā sastādīti aplī, tādā veidā liecinot par senu rituālu vietu.

Latvijas skaistumu nevar sadalīt TOP 5 – tur nepietiktu ar četrciparu skaitli! Tāpēc gaisa balona komanda lido ne tikai šajā pilsētās, bet arī citviet. Mēs lepojamies, ka esam viena no mobilākajām gaisa balonu komandām Latvijā un varam pacelties teju no jebkuras vietas. Katram, kurš vēlas lidot, atliek vien pašam sev atbildēt uz svarīgu jautājumu – kur lidosim? Un tālāko paveiks pilots Indulis Blūms ar komandu.